MALUJEME S MALÍŘEM

Ve škole nás navštívil pan malíř Lubomír Dostál a za hodinu jsme se pod jeho vedením naučili kreslit spoustu zvířátek.

PRIMA POKUSY

V posledním školním týdnu jsme si v programu VZDUCH  vyzkoušeli např. co dokáže kyslík a jestli sklenička vypije vodu : - )

LOUTKOVÁ DÍLNA

Víte, co je totemová loutka? 

My už ano a dovedeme si ji i vyrobit. Navštívili jsme totiž výtvarnou dílnu v Divadle loutek Ostrava, kde jsme se to naučili. 

Ti odvážnější z nás si pak se svými loutkami zahráli kraťoučké představení.


O Budulínkovi

Spolužáci z 2.B si nacvičili zpívanou pohádku O Budulínkovi.

My jsme v roli diváků ocenili jejich snahu velkým potleskem.

Třeba si někdy v budoucnu vyměníme místa a ocitneme se v roli herců.

Už to vím, už se nezraním

V úterý 9. května 2017 za námi do školy přišli v doprovodu své paní profesorky studenti VOŠ zdravotní z Ostravy. Měli pro nás připravený velice zajímavý a poučný program, ve kterém jsme postupně na osmi stanovištích plnili různé úkoly.

Škola v přírodě - poslední den

Výroba placek, Jeseníky mají talent, výlet do Karlovy Studánky, karneval.

Další hry a soutěže, cesta za pokladem

Výlet na Praděd, hledání medvídka

Ve čtvrtek jsme měli objednaný autobus, který nás přiblížil k nejvyšší hoře Jeseníků - Pradědu. No a protože si užíváme aprílového počasí, tak jsme zažili vánici a ledovici. Naštěstí jsme se nahoře zahřáli teplým čajem a zbaštili jsme řízky. Pěkné fotky najdete i na stránkách 4.A

Večer jsme si každý našli svého plyšáka, aby se nám dobře spinkalo :-)

Páteční dopoledne bylo deštivé, takže jsme si zahráli hry v klubovně.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - další zážitky

Soutěže, hry, odměny, návštěva zámku v Bruntále.

Škola v přírodě - první víkend

Víkend jsme trávili ve společnosti Jany, Boba, Terezy, Esterky a  Petra ze Střediska volného času v Bruntále. Měli pro nás přípravenu spoustu nových a zajímavých her a aktivit, při kterých jsme se dosytosti vyřádili.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ve čtvrtek ráno 28.března jsme se konečně dočkali, za pomoci rodičů jsme ke škole dovlekli naše obrovská zavazadla a odjeli do Jeseníků, načerpat síly do školy v přírodě. Ubytovali jsme se v hotelu Paramon v Suché Rudné. I když  jsme tu teprve druhý den, máme spoustu zážitků. Nejlépe si na ně vzpomenemene při prohlížení fotek.

DEN NARUBY 2017

28. března - dva dny  před odjezdem do školy v přírodě, nás přišli ve dvou vyučovacích hodinách učit naši starší spolužáci. Byl totiž Den učitelů a tím pádem u nás ve škole Den naruby :-)

ozo

Při exkurzi do společnosti OZO Ostrava jsme si připomněli a někteří se naučili, jak správně třídit odpad, aby se co nejvíce nepotřebných věcí dalo ještě dále využít.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Sotva jsme ukončili plavecký výcvik, opět jsme se vypravili na ZŠ A. Kučery. Tentokrát cílem nebyl bazén, ale Středisko dopravní výchovy. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných pravidel, které potřebujeme opravdu každý den. Příště už se budeme učit nejen v učebně u tabule, ale taky prakticky na dětském dopravním hřišti. Na to se moc těšíme.

VITAMÍNOVÝ DEN

Ve středu 11. ledna do naší školní kuchyňky zavítaly pracovnice společnosti MK Fruit s.r.o., které pro děti připravily v rámci programu Ovoce a zelenina do škol VITAMÍNOVÝ DEN. Kromě povídání o významu ovoce a zeleniny v našem jídelníčku mohly děti ochutnat banánový koktejl, jablečný mošt, čerstvě vylisovanou šťávu z jablek a mrkve nebo si napíchnout ovocno – zeleninový špíz. Některým velice zachutnaly mřížky ze syrového celeru a řepy. Do dalšího vyučování děti odešly ještě s jablkem na cestu J

Vánoce 2016

Stromeček a pod ním spoustu dárků jsme si užili už 21.prosince, protože to byl poslední předvánoční školní den. Vylosovali jsme si spolužáka nebo spolužačku, pro které jsme připravili malý dáreček.  Jak je vidět na fotkách, dárečky udělaly opravdu radost.

VÁNOČNÍ PLAVÁNÍ

V předvánočním plavání si pro nás paní trenérky připravily báječné vodní hrátky.

BESEDA S MĚSTSKOU POLICIÍ

V předvánočním čase jsme besedovali nejen ve Školním informačním centru o adventních zvycích, ale také s městskou policií o práci kriminalistů. Vyzkoušeli jsme naši pozornost a spolupráci v týmu a nejlepší z nás dostali odměnu.

MIKULÁŠ

Navštívil nás Mikuláš. Doprovázeli jej andělé a čerti, ale my byli až na výjimky hodní, takže jsme si zasloužili sladkou odměnu :)

PROČ NECHTĚL HONZA PRINCEZNU ZA ŽENU

V hodině čtení jsme se z pouhých čtenářů proměnili v herce. Dramatizace pohádky se nám povedla a výborně jsme se pobavili. Některé herce přepadla tréma, ale naštěstí jiní byli ochotni převzít jejich role. Snad se příště už nikdo draka nezalekne a všichni zabojují :)

BESEDA VE ŠKOLNÍM INFORMAČNÍM CENTRU 4. 11. 2016

Páteční hodinu čtení jsme si zpestřili návštěvou Školního informačního centra. I když pro nás paní knihovnice  měla spoustu nových informací, mnozí z nás ukázali, že jsou v knihovně jako doma a dokázali bravurně zodpovědět záludné dotazy. Všichni jsme si zasoutěžili a těšíme se na další knihovnickou lekci :)

HALLOWEEN

Celé úterní dopoledne byla škola obsazena strašidly. Školní parlament totiž uspořádal HALLOWEENSKÝ REJ STRAŠIDEL.

PODZIMNÍ LESNÍ ŠKOLA

V říjnu jsme šli pozorovat podzimní přírodu. Návštěva Lesní školy v Bělském lese byla zajímavá i poučná. Protože počasí už bylo opravdu podzimní, byli jsme rádi, že nám pan lektor na závěr uvařil čaj, na který jsme si bylinky vlastnoručně natrhali.