UDÁLOSTI  V  5.A

LOUČENÍ NEJEN SE ŠKOLNÍM ROKEM

EDEN - škola v přírodě duben 2019

LESNÍ ŠKOLA - SKORO ZIMA :)

Opět jsme vnímali les všemi smysly, dozvěděli se zase spoustu zajímavostí a nově jsme si vyrobili každý vlastní hudební nástroj - dřevěné ťukadlo.

PLANETÁRIUM

Protože se v přírodovědě učíme o vesmíru, vypravili jsem se na exkurzi do Planetária Ostrava. Vydali jsme se na dalekou cestu k planetám a dozvěděli spoustu zajímavostí.

PRAHA - HRAVÝ ARCHITEKT

HRAVÝ ARCHITEKT 2018

Na jaře loňského školního roku se čtvrťáci zapojili do výtvarného projektu Hravý architekt, který byl letos u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky zaměřen na posledních sto let v naší architektuře. Šest vybraných obrázků pak putovalo na výstavu do Prahy.

V úterý 2. října jsme se tedy, už jako páťáci, vypravili do Slévárny Pražského hradu na výstavu 100 let hravé architektury . Brzy ráno jsme se setkali na nádraží Ostrava - Svinov a pak jsme společně nastoupili na vlak, který nás odvezl do Prahy. Chtěli jsme vystřídat co nejvíce dopravních prostředků, takže jsme se ještě svezli metrem, chvíli dokonce i pod Vltavou, a pak už výhradně po vlastních prošli areál Pražského hradu, prohlédli si chrám sv. Víta a spolu s ostatními turisty se mačkali ve Zlaté uličce. Naštěstí jsme na výstavě dostali na památku zelené kšiltovky, takže nás paní učitelky mezi ostatními lépe poznaly. No a protože do Prahy na výlet přece jen nejezdíme úplně běžně, tak jsme ještě prošli malostranskými uličkami, přes Karlův most jsme se dostali na Staroměstské náměstí, kde jsme si na čerstvě opraveném orloji nechali šestnáctkrát zacinkat a pak už jsme jen zdolali cestu Václavským náměstím až k soše sv.Václava. Po poslední společné fotce už zbyl jen jediný úkol - včas se dostat na nádraží, abychom nezmeškali Pendolino.